LAJMI I FUNDIT:

Guardiola nuk çmohet si shofer i mirë, që nga shkuarja në Angli i ka dëmtuar katër vetura në vlerë mbi gjysmë milion euro

Guardiola nuk çmohet si shofer i mirë, që nga shkuarja në Angli i ka dëmtuar katër vetura në vlerë mbi gjysmë milion euro
Pep Guardiola (Foto: Instagram/mrpepguardiola)

Pep Guardiola i ka ndërruar katër vetura prej se e ka nisur punën në Angli, ku e mori drejtimin e Manchester Cityt në vitin 2016.

Spanjolli ka përjetuar sukses të jashtëzakonshëm me kampionin anglez duke fituar trofe të shumta, mirëpo diçka që akoma nuk e ka mësuar, është vozitja në Angli.

48-vjeçari thuhet se deri më tani i ka dëmtuar një Mercedes GLE në vlerë prej 80.000 funte (94.000 euro), një Range Rover në vlerë prej 150.000 funte (176.000 euro), një Bentley GTX 700 në vlerë prej 200.000 funte (235.000 euro) dhe një Mini Cooper që kushton 30.000 funte (35.000).

Mercedes GLE (Foto: izmocars)

Shuma totale e veturave të dëmtuara arrin shumë prej 460.000 funtesh (gjegjësisht, 540.000 euro), transmeton The Sun.

“Pep është brilant në shumë gjëra, mirëpo vozitja nuk është një prej tyre. Ai ka pasur probleme me rrugët në Mançester dhe ka bërë disa përplasje…”.

Bentley GTX 700 (Foto: ESM)

“Pasqyrat e tij nuk zgjasin shumë, ndërsa ka arritur ta mbushë me benzinë një Range Rover me naftë, si edhe e ka shkatërruar një Bentley’, kanë thënë burimet për tabloidin britanik. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Arta Kabashi konfirmon lidhjen me një personazh të njohur publik

Arta Kabashi konfirmon lidhjen me një personazh të njohur publik

Magazina
Drenusha Latifi publikon mesazhet mbështetëse që ka marrë pas rrëfimit për dhunën nga ish-bashkëshorti

Drenusha Latifi publikon mesazhet mbështetëse që ka marrë pas rrëfimit për dhunën nga ish-bashkëshorti

Magazina
Banorja e re e Big Brother: Unë nuk kam qenë kurrë në Dubai

Banorja e re e Big Brother: Unë nuk kam qenë kurrë në Dubai

Magazina
Fation Kuqari pësoi një incident gjatë një loje në Big Brother - u detyrua të lë shtëpinë për pak orë

Fation Kuqari pësoi një incident gjatë një loje në Big Brother - u detyrua të lë shtëpinë për pak orë

Magazina
Eros Grezda fshin të gjitha fotografitë me partneren - dyshohet se janë ndarë

Eros Grezda fshin të gjitha fotografitë me partneren - dyshohet se janë ndarë

Magazina
Lumbardhi me një dedikim për Kader Kicajn: Më mungon

Lumbardhi me një dedikim për Kader Kicajn: Më mungon

Magazina
Kalo në kategori