LAJMI I FUNDIT:

Guardiola flet për përballjen finale me Interin: Në Stamboll për ta bërë ëndrrën realitet

Guardiola flet për përballjen finale me Interin: Në Stamboll për ta bërë ëndrrën realitet

Manchester City rikthehet në finalen e Ligës së Kampionëve pas dy viteve mungesë.

Reklama

Kampioni në fuqi i Anglisë do të përballet me gjigantin italian Inter, që gjithashtu kërkon triumfin e madh në Stamboll.

E për këtë duel shumë të rëndësishëm për të dyja skuadrat ka folur trajneri i Cityt, Pep Guardiola, duke thënë se shkojë në Stamboll për ta bërë ëndrrën realitet.

“Jemi kthyer atje ku ishim dy vjet më parë. E rëndësishme është të jesh atje pas disa vitesh. Kjo është ajo që e bën një klub një klub të madh. Këtu mësova se emocioni i tepërt nuk është për ne”.

Guardiola dhe lojtarët e Man Cityt e ndjejnë presionin para finales me Interin
Lexo po ashtu Guardiola dhe lojtarët e Man Cityt e ndjejnë presionin para finales me Interin

“Do të shkojmë në Stamboll për të bërë realitet një ëndërr dhe do të përpiqemi të bëjmë një lojë të mirë”, tha trajneri katalana

Pep ende nuk e ka harruar finalen e humbur nga Chelsea, teksa thotë se ka arritur mjaftë sukses deri më tani në Ligën e Kampionëve.

“Ne patëm mundësinë dy vjet më parë, nuk ia dolëm. Këtë vit do të përpiqemi të bëjmë më të mirën. Si trajner, kam arritur në dhjetë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe kam në tri finale, duke fituar dy me Barcelonën. Jam në finalen time të katërt si trajner”.

Guardiolan e tradhtuan lotët në triumfin e FA Cup
Lexo po ashtu Guardiolan e tradhtuan lotët në triumfin e FA Cup

“Liga e Kampionëve më ka dhënë më shumë sesa mund ta imagjinoja. Futbolli jep dhe merr. Jeta është plot me padrejtësi, por gjithçka që është e padrejtë për mua është e drejtë për Atléticon e Madridit, për Realin dhe gjithashtu për Barcelonën”.

“Kështu shkon Bota. Ne duam gjithmonë e më shumë… dhe kjo është e gabuar. Duhet të jesh ambicioz… por jo lakmitar”.

“Shumë klube kanë shkatërruar projekte dhe ide sepse nuk arritën ta fitonin Ligën e Kampionëve. Të tjerët u bënë klube të mëdha sepse ia dolën. Edhe nëse nuk mendoj kështu, e kuptoj se gjithçka që kemi bërë gjatë gjithë këtyre viteve do të ketë kuptim për të tjerët vetëm nëse fitojmë”.

Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time
Lexo po ashtu Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

“Nëse nuk fitojmë, gjërat do të duket se do të kenë më pak kuptim: do të jetë pak e padrejtë, por duhet ta pranojmë. Ne gjithashtu duhet të pranojmë se, nëse duam të bëjmë një hap përfundimtar dhe të jemi një klub i madh, duhet të fitojmë në Evropë. Duhet të fitojmë Ligën e Kampionëve”, tha Pep. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori