LAJMI I FUNDIT:

Griezmann vlerëson Argjentinën para finales së madhe: Nuk është vetëm Messi, kanë mbështetje të madhe nga tifozët

Griezmann vlerëson Argjentinën para finales së madhe: Nuk është vetëm Messi, kanë mbështetje të madhe nga tifozët

Argjentina dhe Franca do të luajnë finalen e madhe të Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’.

Reklama

Dy kombëtaret do të kërkojnë triumfin e tretë dhe pas të dielës njëra nga to do t’i ketë tre yje në fanellë.

Antoine Griezmann ishte lojtari i ndeshjes në gjysmëfinalen ndaj Marokut, derisa ai ka folur për kundërshtarin e ardhshëm, Argjentinën.

Sulmuesi francez ka thënë se çdo skuadër me Messin në përbërje është e rrezikshme.

“Çdo ekip që ka Messin në radhët e veta është i papërshtatshëm dhe shumë i rrezikshëm”, deklaroi fillimisht Griezmann.

Tutje sulmuesi francez deklaroi se Argjentina ka një ekip shumë të mirë dhe aty nuk është vetëm Messi, derisa ka vlerësuar edhe përkrahjen e madhe që kanë argjentinasit nga tifozët.

“Ne e kemi parë Argjentinën duke luajtur dhe e dimë se si luajnë. Ata janë një ekip i vështirë dhe duken në formë të mirë, por nuk është vetëm Messi”.

“Ata kanë një ekip të fortë dhe do të kenë mbështetje të madhe, gjithsesi ne do të përgatitemi mirë për të fituar”, u shpreh sulmuesi francez.

Finalja mes Argjentinës dhe Francës zhvillohet të dielën me fillim nga ora 16:00 me kohën tonë lokale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori