Futbollisti i njohur, Granit Xhaka, ashtu si të gjithë kolegët e tij, ka pezulluar të gjithë angazhimin e tij sportiv për shkak të pandemisë globale coronavirus.

Teksa po qëndron i karantinuar në kryeqytetin anglez, Xhaka vendosi të lajmërohet për dy milionë ndjekësit e tij me një postim në Instagram, duke treguar se si po i kalon ditët e vetë-izolimit.

Ai publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi, ku shfaqet me vajzën e tij, teksa në mbishkrimin e saj tregon shkurtimisht se si është gjendja në Londër.

View this post on Instagram

Now the arrangements here in London are also becoming increasingly tougher. There's a curfew. Playgrounds, sports fields, parks and all shops must close ❌. We only leave the house when absolutely necessary and when we are at home we go full throttle! My family gives me a lot of strength 🙏 we fool around a lot and try to make the best of it. But how do you spend your time? How do you motivate yourself at the moment? 💪 _________________________________________ Jetzt werde die Maßnahmen bei uns in London auch immer schärfer. Die Ausgangssperre ist verhängt. Spielplätze, Sportplätze, Parks und sämtliche Laden müssen schließen ❌. Wir verlassen das Haus nur wenn es unbedingt nötig ist und geben ansonsten zu Hause Vollgas! Meine Familie gibt mir dabei besonders viel Kraft 🙏 wir albern viel rum und versuchen so die Zeit so gut wie es nur geht zu überbrücken. Aber wie vertreibt ihr euch eigentlich die Zeit? Wie motiviert ihr euch momentan? 💪 #stayathome #staysafe #family #love #daddiesgirl#gx34

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on Mar 25, 2020 at 5:01am PDT

“Tani masat këtu në Londër po bëhen gjithnjë e më të ashpra. Ka një orar lëvizjeje. Parqet e lojërave, fushat sportive, parqet dhe të gjitha dyqanet duhet të mbyllen. Ne dalim nga shtëpia vetëm kur është absolutisht e nevojshme dhe kur jemi në shtëpi kalojmë kohën bashkë! Familja ime më jep shumë forcë – ne argëtohemi së bashku dhe përpiqemi t’ia kalojmë sa mirë”, ka shkruar futbollisti në mbishkrimin e fotografisë.

Ndërkohë, në familjen Xhaka këto ditë ka pasur gëzim, kjo pasi djali tjetër i familjes, futbollisti i Kombëtares Taulant Xhaka, u bë baba për herë të parë.

Taulant Xhaka bëhet baba për herë të parë, vjen në jetë Klevis Taulant Xhaka bëhet baba për herë të parë, vjen në jetë Klevis

Ai dhe bashkëshortja e tij Arbnora, e pagëzuan djalin e tyre të porsaardhur në jetë me emrin Klevis Xhaka. /Telegrafi/