LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka ka dërguar një paralajmërim transferimi teksa mësohet truku i Mikel Artetas

Granit Xhaka ka dërguar një paralajmërim transferimi teksa mësohet truku i Mikel Artetas

Arsenalit i ka mbetur vetëm një ndeshje nga ky sezon i Ligës Premier dhe do të synojë ta mbyllë me një rezultat pozitiv.

Reklama

Topçinjtë ishin në krye të tabelës për pjesën më të madhe të edicionit, por nuk ishin në gjendje të mbanin atë deri në fund, duke e lënë Manchester Cityn ta mbrojë titullin. Ndeshja përfundimtare e sezonit të Gunners i është kundër Wolves.

Ndërsa ndeshjet përfundojnë, më pas fillon puna që Mikel Arteta dhe stafi i tij të planifikojnë për sezonin e ardhshëm – duke filluar nga afati i transferimeve.

Granit Xhaka konfirmon praktikisht largimin nga Arsenali
Lexo po ashtu Granit Xhaka konfirmon praktikisht largimin nga Arsenali

Xhaka ka dërguar paralajmërim për transferim

Granit Xhaka ka paralajmëruar se mund t’i mungojë Arsenalit më shumë nga sa e pret, ndërsa ai është afër kalimit te Bayer Leverkusen.

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane thuhet se ka pranuar ofertën e skuadrës gjermane dhe ka po ashtu mbështetje nga bashkëshortja e tij që të rikthehen në Bundesligë – aty ku më parë kishte luajtur për Borussia Monchegladbachun.

Si mund të rreshtohet Arsenali nëse Granit Xhaka dhe Partey largohen - ndërsa transferohen tre yje
Lexo po ashtu Si mund të rreshtohet Arsenali nëse Granit Xhaka dhe Partey largohen - ndërsa transferohen tre yje

Zbulohet truku i Artetas

Trajneri i Arsenalit bëri një mashtrim për të frymëzuar skuadrën e tij për një fitore të paharrueshme në Derbin e Londrës së Veriut këtë sezon.

Sipas The Telegraph, spanjolli u ka fshehur monedha në atletet e lojtarëve.

Spanjolli kthehej n dhomën e zhveshjes për të parë se cilët lojtarë ishin të vëmendshëm dhe e kishin larguar monedhën nga atletet.

Truku kishte për qëllim të tregonte se Arteta dhe stafi i tij e njihnin skuadrën nga afër dhe do të ishin në gjendje të identifikonin nëse fshihnin diçka. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

Premier League
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Guardiola bën ankesë të çuditshme pasi ekipi i tij u detyrua të udhëtonte me autobus

Guardiola bën ankesë të çuditshme pasi ekipi i tij u detyrua të udhëtonte me autobus

Premier League
Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Superliga
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Sulmuesi meksikan Gimenez shkruan historinë ndaj Ajaxit

Sulmuesi meksikan Gimenez shkruan historinë ndaj Ajaxit

Ligat tjera
Kalo në kategori