LAJMI I FUNDIT:

Graham Potter: Enzo dhe nënshkrimet e tjera mund të transformojnë sezonin tonë

Graham Potter: Enzo dhe nënshkrimet e tjera mund të transformojnë sezonin tonë

Trajneri i Chelseat , Graham Potter e pranon se mënyra se si Enzo Fernandez u transferua, do të jetë çelësi për të përmbushur potencialin e tij.

Reklama

Argjentinasi u stërvit të enjten pas kalimit të tij në Stamford Bridge, ndonëse nuk do të jetë plotësisht i ambientuar.

Por, kur ai është në shpejtësi dhe integrohet së bashku me nënshkrimet e tjera të Chelseat në janar – dhe lojtarët kyç që kthehen nga lëndimi – Potter është optimist për atë që mund të arrihet sukses këtë sezon.

Enzo Fernandez prezantohet te Chelsea me fanellën me numër 5: Jam i lumtur dhe i emocionuar që i bashkohem ‘Krenarisë së Londrës’
Lexo po ashtu Enzo Fernandez prezantohet te Chelsea me fanellën me numër 5: Jam i lumtur dhe i emocionuar që i bashkohem ‘Krenarisë së Londrës’

“Siç e them shpesh, nënshkrimi i lojtarëve është relativisht i lehtë, nënshkrimi i lojtarëve të duhur nuk është. Atëherë ne duhet t’i bashkojmë të gjithë së bashku që të jemi të gjithë në të njëjtën rrugë dhe të gjithë të ecim përpara”, ka thënë fillimisht Potter.

“Ka potencial që nënshkrimet e reja të ndryshojnë atë që është e mundur. Kjo është arsyeja pse ne jemi të emocionuar”.

“Por, në të njëjtën kohë, ne gjithashtu duhet të respektojmë faktin që një ekip duhet të bashkohet, duhet të kapemi, duhet të punojmë dita-ditës”.

“Por sigurisht, ka emocione për këtë. Ne jemi të emocionuar me lojtarët që kemi shtuar, të emocionuar për lojtarët që kthehen nga lëndimi dhe kur shikoni grupin, është një grup vërtet i fortë, konkurrues”, përfundoi trajneri i Bluve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori