LAJMI I FUNDIT:

Enzo Fernandez prezantohet te Chelsea me fanellën me numër 5: Jam i lumtur dhe i emocionuar që i bashkohem ‘Krenarisë së Londrës’

Enzo Fernandez prezantohet te Chelsea me fanellën me numër 5: Jam i lumtur dhe i emocionuar që i bashkohem ‘Krenarisë së Londrës’

Fituesi i Kupës së Botës, Enzo Fernandez, ka përfunduar transferimin te Chelsea nga Benfica, duke nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2031.

Reklama

Mesfushori i ri luajti për Argjentinën në Katar në fund të vitit të kaluar teksa ata u kurorëzuan kampionë të botës, ndërsa ai u shpall ‘Lojtari më i mirë i ri i turneut’ nga FIFA, duke përfunduar një 2022 të jashtëzakonshëm.

“Unë jam mirënjohës ndaj Chelseat dhe pronarëve që bënë gjithçka që mundën për të më bërë pjesë të këtij projekti. Jam i lumtur dhe i emocionuar që i bashkohem ‘Krenarisë së Londrës’, për të luajtur në ligën më të mirë në botë dhe për të konkurruar për trofetë më të mëdhenj”.

“Mezi pres të luaj para tifozëve tanë dhe të ndihmoj shokët e mi brenda dhe jashtë fushës”, deklaroi Enzo.

22-vjeçari e filloi karrierën e tij në sistemin e të rinjve të River Plate në atdheun e tij, duke bërë përparim në futbollin e madh dhe duke fituar çmime kontinentale në formë huazimi te Defensa y Justicia, përpara se të fitonte titullin e ligës pas kthimit të tij te River Plate.

Ai u transferua te Benfica verën e kaluar, duke regjistruar 11 përfshirje gola në 29 paraqitjet e tij këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Serie A
Kalo në kategori