Danimarka ka kaluar në epërsi ndaj Australisë me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për grupin C.

Goli i shënuar nga skandinavët ishte mjaftë i bukur dhe i organizuar  në mënyrë perfekte.

Jorgensen pranoi një top në zonë dhe pa shikuar e pason prapa për Christian Eriksen i cili me një gjuajtje me të parën shënon për 1-0.

Pasimi i Jorgensen (Getty)

E gjithë kjo ndodhi në minutën e 7-të.

Danezët po luajnë më mirë dhe Erkisen mbetet lojtari kryesor i tyre.

Goli (Getty)

Danimarka me këtë gola ka bërë një hap të mirë për të marr një rezultat pozitiv.

Nëse danezët fitojnë atëherë do të kenë gjashtë pikë dhe me një këmbë do të jenë në raundin tjetër.  /Telegrafi/