Golden Eagle Ylli triumfon kundër Pejës

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së njëzet të Ip Superligës së Kosovës në basketboll.

Suherakasit kanë triumfuar para shikuesve të vetë kundër skuadrës së Pejës me rezultat 104-78.

Për asnjë minutë “Gjebrailat” nuk treguan dobësi kundrejt basketbollistëve pejanë.

Në pjesën e parë, vendasit krijuan epërsi prej 19 pikëve, ku rezultati në semafor tregonte shifrat 58:39.

Edhe në pjesën e dytë, basketbollistët e Yllit treguan lojë më të mirë duke shënuar fitore me epërsi prej 26 pikëve, 104-78.

Basketbollisti më efikas tek vendasit ishte Smith me 30 pikë ndërsa te mysafirët u dallua Kovaqi me 34 pikë.

Pas kësaj, Ylli zë në pozitën e tretë të renditjes tabelore me 31 pikë ndërsa Peja renditet në vendin e gjashtë me 25 sosh. /Telegrafi/

Xavi konfirmon qëndrimin te Barcelona, zbulon arsyen pse ndryshoi mendje

“Bayern Munich duhet të blejë lojtarë që i përshtaten Zidanet”, legjenda franceze paralajmëron Bavarezët

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

Shkarkim apo qëndrim? Lojtarët e Chelseat marrin vendim për të ardhmen e Pochettinos