Golden Eagle Ylli fiton bindshëm ndaj Lipjanit

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitore bindëse (96-64) në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Lipjanit, e vlefshme për javën e 20-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Mysafirët e nisën mbarë takimin duke i shënuar tri pikë më shumë në çerekun e parë të lojës (25:28).

Epërsia ishte akoma më e lartë në fraksionin e dytë (13:20), ashtu që vizitorët shkuan në pushim me dhjetë pikë epërsi (38-48).

Pas rikthimit nga pushimi, Ylli i shënoi 24 pikë në dhjetëminutëshin e tretë, ndërsa i pranoi vetëm tetë.

Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës në basketboll
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës në basketboll

Me triumfin edhe në çerekun e fundit (18:24), mysafirët e përfunduan ndeshjen me 32 pikë avantazh (96-64).

Kjo ishte fitorja e 13-të e Golde Eagle Yllit këtë sezon dhe është ngritur në vend të dytë në tabelë me një pikë më shumë se Rahoveci që këtë javë pësoi nga lideri Z Mobile Prishtina.

Lipjani vazhdon të qëndrojë në zonën ‘play out’ me një pikë më shumë se Borea që është e fundit në tabelë. /Telegrafi/

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real