Me golat e spanjollëve Chelsea i kthehet fitoreve në Ligën Premier (Video)

Chelsea ka fituar ndaj Stoke Cityt me rezultat 0-4 në Ligën Premier.

Vendasit u treguan të rrezikshëm në disa raste, por Blutë ishin konkretë.

Goli i parë në takim u shënua nga Alvaro Morata në minutën e dytë pas asistimit nga Cesar Azpilicueta.

Pas tij shënoi spanjolli tjetër, Pedro, i cili me një gjuajte të mirë në minutë 30-të thelloi epërsinë në 2-0.

Morata shënoi edhe në minutën e 77-të për golin e qetësisë. Kurse het-trikun e kompletoi në minutën e 82-të.

Pas kësaj fitore skuadra e drejtuar nga Antonio Conte renditet në pozitën e tretë me 13 pikë, kurse Stoke në vendin e 15 me pesë pikë.

Ndeshja e ardhshme e kampionëve aktual është ndaj Manchester Cityt, kurse skuadra e Xherdan Shaqirit ( i cili luajti gjatë gjithë takimit) do përballet ndaj Southamptonit. /Telegrafi/

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit – Florentino Perez synon transferimin e tij

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm