LAJMI I FUNDIT:

Golashënuesit më të mirë në Superligë, katër futbollistë ndajnë vendin e parë

Golashënuesit më të mirë në Superligë, katër futbollistë ndajnë vendin e parë

Ka përfunduar java e katërt në elitën e futbollit kosovar me disa rezultate mjaftë befasuese.

Vushtrria, Gjilani dhe Llapin morën fitore si mysafir, derisa Drita, Ballkani e Flamurtari triumfuan para tifozëve të vet.


Pas javës së katërt ka pasur ndryshime edhe në listën e golashënuesve, pasi që katër futbollistë ndajnë pozitën e parë

Blend Baftiu i Ballkanit, Tomislav Busic i Gjilanit dhe dyshja e Trepçës ’89, Arb Manaj dhe Ardian Muja ndajnë pozitën e parë me nga tre gola të shënuar.

Ndërkohë pas tyre janë plot nëntë futbollistë që kanë realizuar nga dy gola këtë edicion.

Izair Emini, Betim Haxhimusa dhe Xhevdet Shabani nga Drita, Fjoart Jonuzi e Gerhard Progni nga Gjilani, Jasmin Raboshta nga Vushtrria, Kastriot Rexha nga Feronikeli, Enis Zabërgja nga Llapi dhe Van-Dave Harmon nga Drenica. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
Kalo në kategori