LAJMI I FUNDIT:

Golashënuesit më të mirë në historinë e Kampionatit Evropian (Foto)

Golashënuesit më të mirë në historinë e Kampionatit Evropian (Foto)
Reklama

Tani jemi në fazën finale të fazës së grupeve në Euro 2016 dhe dëshira për të hyrë në histori të kësaj gare në aspektin individual apo grupor është gjithmonë më e madhe.

Këtë herë po ndalemi në aspektin individual dhe kur flasim për këtë të gjithë lojtarët duan që të shënojnë sa më shumë gola.


Në listën e më poshtme keni 15 lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola në histori të Kampionatit Evropian. /Telegrafi/

15. Zinedine Zidane (Francë)

French Zinedine Zidane is pictured on th

Gola: 5 – Paraqitje: 14

14. Fernando Torres (Spanjë)

Spanish forward Fernando Torres celebrat

Gola: 5 – Paraqitje: 13

13. Jurgen Klinsmann (Gjermani)

German team captain Juergen Klinsmann (up) celebra

Gola: 5 – Paraqitje: 13 

12. Milan Baros (Rep. Çekisë)

Fussball: EM 2004 in Portugal, CZE-DEN

Gola: 5 – Paraqitje: 11

11. Marco van Basten (Holandë)

Marco van Basten

Gola: 5 – Paraqitje: 9

10. Wayne Rooney (Angli)

Euro 2004: Croatia v England

Gola: 5 – Paraqitje: 6

9. Savo Milosevic (ish-Jugosllavi)

Savo Milosevic

Gola: 5 – Paraqitje: 4

8. Nuno Gomes (Portugali)

Portuguese forward Nuno Gomes celebrates

Gola: 6 – Paraqitje: 14

7. Thierry Henry (Francë)

French forward Thierry Henry celebrates

Gola: 6 – Paraqitje: 11

6. Zlatan Ibrahimovic (Suedi)

Sweden v Wales - International Friendly

Gola: 6 – Paraqitje: 10

5. Patrick Kluivert (Holandë)

Patrick Kluivert

Gola: 6 – Paraqitje: 9

4. Ruud van Nistelrooy (Holandë)

Fussball: WM Qualifikation 2004, NED-FIN

Gola: 6 – Paraqitje: 8

3. Alan Shearer (Angli)

Alan Shearer of England clebrates after scoring the opening goal

Gola: 7 – Paraqitje: 9

2. Cristiano Ronaldo (Portugali)

Portugal v Spain - UEFA EURO 2012 Semi Final

Gola: 8 – Paraqitje: 15

1. Michel Platini

WORLD CUP-1986-FRA-GERMANY

Gola: 9 – Paraqitje: 5

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori