LAJMI I FUNDIT:

Gol dhe asistim, konkurrent i lindur dhe plot lëvdata për të – Gavi po bëhet një talent i klasit botëror

Gol dhe asistim, konkurrent i lindur dhe plot lëvdata për të – Gavi po bëhet një talent i klasit botëror

Gavi ka shfrytëzuar maksimalisht të gjitha mundësitë që i janë dhënë deri më tani te Barcelona, dhe gradualisht është bërë një talent i klasit botëror.

Mesfushori 17-vjeçar ka përfituar nga lëndimet e titullarëve për t’u vendosur në formacionin titullar, si nën drejtimin e Ronald Koeman dhe tani të Xavi Hernandez.


Konkurrent i madh

Që kur bëri debutimin e tij me Barcelonën, të gjithë mund të shihnin se Gavi është një lojtar i veçantë.

Reprezentuesi spanjoll kombinon aftësitë e tij me një mentalitet konkurrues, pasi ai duket i etur për të luftuar për çdo top gjatë 90 minutave të një loje.

Në fakt, Gavi është në prag të pezullimit pasi tashmë i janë dhënë katër kartonë të verdhë në La Liga Santander.

Ajo që ne shohim në fushë është ajo që shohin shokët e tij të skuadrës dhe stafi i trajnerëve në stërvitje, pasi Gavi është një konkurrent natyral i lindur.

Gol dhe asistim

Gavi dyfishoi epërsinë e Barcelonës kundër Elches me një gol të jashtëzakonshëm pas një lëvizjeje individuale dhe një përfundimi të qetë për të mposhtur Edgar Badia.

Vizitorët shënuan dy herë në harkun e një minute pas një ore lojë për të barazuar rezultatin, por Gavi u shfaq përsëri për të asistuar për Nico Gonzalez, i cili shënoi golin e fitores për Barcelonën për t’u dhënë të tre pikët klubit nga Camp Nou.

Gavi shënon një gol spektakolar në ‘stilin Messi’ – spanjolli është padyshim e ardhmja e Barcelonës
Lexo po ashtu Gavi shënon një gol spektakolar në ‘stilin Messi’ – spanjolli është padyshim e ardhmja e Barcelonës

Shumë lëvdata

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ishte plot lëvdata për performancën e Gavit pasi ndeshja në Camp Nou përfundoi të shtunën.

“Ndeshja që ai luajti është spektakolare, për shkak të ambicieve dhe personalitetit të tij. Të kesh atë është një spektakël: personaliteti i tij, çfarë gjeneron, goli, asistimi i tij. Ai është e ardhmja e klubit”, ka thënë Xavi.

Ndërkohë, shoku i tij i skuadrës, Nico, ra dakord me trajnerin e tij që Gavi spikati sërish për Barcelonën.

“Ai pati një lojë mbresëlënëse, si gjithmonë”, tha shkurtimisht talenti Nico. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori