LAJMI I FUNDIT:

Gnabry zbulon planin e Bayernit për ndeshjen kthyese me Real Madridin

Gnabry zbulon planin e Bayernit për ndeshjen kthyese me Real Madridin

Ylli i Bayern Munich, Serge Gnabry, ka bërë një thirrje të qartë për ekipin e tij përpara ndeshjes kritike të kthimit kundër Real Madridit.

Ai ka theksuar nevojën për të shfrytëzuar maksimalisht çdo mundësi për të shënuar.

“Ne duhet të përfitojmë nga rastet e shënimit që krijojmë dhe më pas t’i vrasim ata (Real Madridin)”, ka deklaruar ai për mediat.


Ancelotti ngreh dyshime të frikshme për gjendjen e Bellingham
Lexo po ashtu Ancelotti ngreh dyshime të frikshme për gjendjen e Bellingham

Duke reflektuar mbi ndeshjen e parë, Gnabry ka pranuar se ekipi i tij mund të kishte qenë më efikas në shfrytëzimin e rasteve të krijuara.

“Ndoshta mund të kishim shënuar një ose dy gola të tjerë në ndeshjen e parë. Ne duhet të përdorim më mirë mundësitë tona”, shtoi sulmuesi gjerman.

Me një qasje pragmatike, Bayern Munich duket se ka përthithur një mësim të vjetër por ende jetik: në futboll, fituesi është ai që shënon më shumë se kundërshtari. Kjo strategji e drejtpërdrejtë mund të duket e thjeshtë, por është thelbësore për suksesin, veçanërisht në faza të avancuara të garave evropiane.

Daniel Sturridge bëhet viral me parashikimet e frikshme të sakta për ndeshjen Bayern Munich-Real Madrid
Lexo po ashtu Daniel Sturridge bëhet viral me parashikimet e frikshme të sakta për ndeshjen Bayern Munich-Real Madrid

Thomas Tuchel, trajneri i skuadrës bavareze, ka premtuar se Gnabry do të kontribuojë direkt në rezultatin e ndeshjes kundër Real Madridit. Me besimin e tij se 28-vjeçari do të shënojë, Tuchel siguron optimizëm rreth rikthimit të mundshëm të titullit në Bayern Munich.

Ndeshja vendimtare e kthimit do të zhvillohet në stadiumin e famshëm Santiago Bernabeu më 8 maj, të mërkurën. Bayern Munich vendos përpara vetes qëllimin për të përmbysur rezultatin e ndeshjes së parë dhe për të siguruar një vend në fazat e ardhshme të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori