Borussia Monchengladbach fitoi në Bundesliga me rezultat 2-1 ndaj Bayern Munichut.

Për vendasit shënuan Thorgan Hazard (39-të) dhe Matthias Ginter (44-të), ndërsa bavarezët shënuan me anë të Arturo Vidal në minutën e 74.

Pavarësisht humbjes, lojtari me notën më të lartë në këtë takim ishte Vidal, ku kiliani u vlerësua me notën 8.1.

Por, paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Javi Martinez dhe Joshua Kimmich.

Më i miri për vendasit ishte portieri, Yann Sommer dhe dy golashënuesit, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Borussia Monchengladbach:

Bayern Munich: