LAJMI I FUNDIT:

Gjysmëfinale interesante në Kupën e Kosovës në basketboll

Gjysmëfinale interesante në Kupën e Kosovës në basketboll
(Foto: basketbolli.com)

Të enjten (nesër) do të zhvillohen dy ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës në konkurrencën e femrave.

Përballja e parë do të jetë ndërmjet Vëllaznimit dhe Prishtinës. Skuadra kuqezi ka treguar ndeshje dhe rezultate të mira në këtë edicion, kurse prishtinaset kanë ambicie të mëdha dhe synojnë të kualifikohen në finalen e madhe.

Sfida tjetër do të jetë ndërmjet Bashkimit dhe Penzës. Këto dy skuadra u përballën edhe në fundjavë në Superligën e Femrave, ku fitoi shënoi skuadra prizrenase 85-74.

Ndeshja do të jetë mjaft interesante, sepse të dy skuadrat kanë bërë përforcime për stinorin pranveror.

Finalja e madhe do të zhvillohet më 7 shkurt në Suharekë.

E enjte

17:30 Vëllaznimi – Prishtina

19:00 Bashkimi – Penza


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori