Gjilani siguron Evropën në barazimin dramatik me Llapin

Llapi ka barazuar 2-2 me Gjilanin në kuadër të javës së 35-të në Albi Mall Superligën e Kosovës, me këta të fundit që siguruan vendin e tretë dhe do të luajnë në Evropë.

Ndeshja nisi me një kujdes të shtuar nga të dyja anët, duke ditur për cilësitë që kanë.

Por, ishte minuta e 26-të e takimit, kur skuadra nga Podujeva kaloi në epërsi me anë të Trimor Selimit, që u asistua prej Francisco Riveras.

Me këtë gol u mbyll edhe pjesa e parë, ndërsa në të dytën u shënuan edhe tri gola të tjera.

Ishte minuta e 65-të e takimit, kur Mevlan Zeka i barazoi shifrat në 1-1, për të shtuar edhe më shumë besimin te bashkëlojtarët.

Për përmbysjen e rezultati u përkujdes sërish Zeka, që shënoi në minutën e 80-të për 2-1.

Mirëpo, Llapi nuk u dorëzua deri në fund dhe ia doli të merrte një pikë nga penalltia e realizuar prej Alef Firminos në minutën e 88-të.

Gjilani me këtë fitore e blindon pozitën e tretë për këtë sezon me 55 pikë, ndërsa Llapi ka rënë në vendin e shtatë me 43 sosh. /Telegrafi/

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më