Me Mohamed Salah jashtë fushave për tre javë, Roma kanë kthyer sytë te Memphis Depay i Manchester United dhe Emanuele Giaccherini i Napolit.

Reprezentuesi egjiptian ka pësuar një dëmtim në kyçin e këmbës gjatë stërvitjes dhe nuk do të jetë në gjendje për të luajtur përsëri në vitin 2016.

Ai gjithashtu ka për të shkuar në Kupën e Kombeve të Afrikës në janar dhe shkurt, kështu që Giallorossët kanë nevojë për një zëvendësim të përshtatshëm.

Të gjitha lajmet rreth Transferimeve Të gjitha lajmet rreth Transferimeve

Sipas La Gazzetta dello Sport, objektivi kryesor është anësori sulmues i Manchester United, Depay, të cilin Roma do të preferonte të marrë në formë huazimi me opsionin për të blerë për 25 milionë €, por United nuk janë të bindur me këtë skenar.

Një mundësi shumë më e lirë do të jetë Giaccherini, i cili nuk është se po paraqitet shumë që nga bashkimi me Napolin gjatë verës. /Telegrafi/

giacherini

Anësori italian me fanellën e Napolit