Gjermania mposht Meksikën, i bashkohet Kilit në finalen e Kupës së Konfederatave (Video)

Gjermania ka fituar ndaj Meksikës me rezultat 4-1 në Kupën e Konfederatave “Rusia 2017”.

Kombëtarja gjermane ka fituar gjysmëfinalen dhe i është bashkuar Kilit në finalen e madhe të Kupës së Konfederatave.

Djelmoshat e trajnerit Joachim Loew arritën të tregojnë potencialin e tyre qysh në fillim të ndeshjes, ku ishte Leon Goretzka, i cili shënoi dy gola të shpejt (6’, 8’), dhe me këto dy gola Gjermani shkoi në pushimin mes dy pjesëve.

Festa e yllit të Schalkes tek goli i parë

Në pjesën e dytë ishin përsëri gjermanët ata të cilët sulmonin më shumë dhe arritën të shënojnë edhe golin e tretë me anë të Timo Werner, i cili shënoi në minutën e 59 për 3-0 pas asistimit të Jonas Hector.

Në minutën e 89 ishte Marco Fabian, i cili ngushtoi epërsinë në 3-1, por pas vetëm dy minutave u shfaq Amin Younes që shënoi për 4-1 dhe vulosi rezultatin përfundimtar.

Pas 90 minutave lojë, Gjermania iu gëzua fitores 4-1 ndaj Meksikës duke arritur kështu në finalen e madhe të Kupës së Konfederatave, ku e pret Kili, të cilët mposhtën Portugalinë në gjysmëfinale pas ekzekutimit të penalltive. /Telegrafi/

Kërkesa e çuditshme që ka bërë Mbappe për t’u transferuar tek Real Madridi

Çfarë gabimi trashanik - Emiliano Martinez bën 'gafën e sezonit' ndaj Liverpoolit

Skandal në Francë: Mbappe dhe Al-Khelaifi janë përplasur ashpër me njëri-tjetrin

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Barcelona mund ta arrijë ‘transferimin e pamundur’ – por duhet të bëjnë një sakrificë

Caktohet gjyqtari i cili do të ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së Kampionëve