LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë mbrojtësit më të shtrenjtë në histori të futbollit, pesë nga City

Gjashtë mbrojtësit më të shtrenjtë në histori të futbollit, pesë nga City

Manchester City ka zyrtarizuar Aymeric Laporten nga Athletic Bilbao.

Reklama

Me këtë rast francezi është bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të Cityt dhe i dyti në përgjithësi në futboll.

Më poshtë keni gjashtë mbrojtësit më të shtrenjtë:

Virgil van Dijk nga Southamptoni te Liverpooli për 84 milionë euro

Aymeric Laporte nga Bilbao te Manchester City për 65 milionë euro

Benjamin Mendy nga Monaco te Man City për 57.5 milionë euro

Kyle Walker nga Tottenhami te Man City për 57 milionë euro

John Stones nga Evertoni te Man City për 55.6 milionë euro

Eliaquim Mangala nga Porto te Man City për 53.8 milionë euro. /Telegrafi/