LAJMI I FUNDIT:

Gigi Hadid shihet për herë të parë në publik që pas incidentit famëkeq të nënës së saj me ish-partnerin Zayn Malik

Gigi Hadid shihet për herë të parë në publik që pas incidentit famëkeq të nënës së saj me ish-partnerin Zayn Malik

Gigi Hadid tregoi stilin e ri të flokëve të saj bionde teksa doli për herë të parë që nga ndarja me Zayn Malik pas një sherri të këtij të fundit me nënën e saj në fillim të këtij viti.

Reklama

Supermodelja 26-vjeçare dukej tërheqëse në një kostum të kuq, ndërsa po shkonte në shtëpi në apartamentin e saj në New York me motrën e vogël Bella pas vetes, shkruan DailyMail.

Hadid ka qëndruar kryesisht larg syrit të publikut pasi u shfaqën raportimet në media se Zayn sulmoi fizikisht mamanë e saj, Yolanda, gjatë një sherri në shtëpinë e familjes në Pensilvani, në të cilën çifti jetuan bashkë.

Gigi kishte zgjedhur që në motin e vjeshtës të vishej me një copë ngjyrë të kuqe të ndezur, e cila ishte e theksuar në bel dhe kishte një sërë zinxhirësh.

Ajo dukej se qëndronte edhe më ngrohtë falë një jake të zezë të trashë dhe mëngëve të gjata deri në bërryla.

Hadid qëndroi rehat e veshur me një palë çizme lëkure të trasha të zeza dhe i linte flokët e saj bionde kaçurrela të hidheshin poshtë mbi supet e saj.

Ajo mbante iPhone-in e saj në njërën dorë dhe qëndroi e sigurt nga virusi COVID-19 duke mbajtur një maskë të zezë në fytyrë.

Bella, 25 vjeçe, e ndoqi nga afër motrën e saj më të madhe e veshur me një xhaketë sportive të zezë sipër një këmishe rozë fluoreshente me një printim të një fluture.

Ajo kishte veshur një palë çizme me stampa leopardi dhe mbante një kapele të madhe me gëzof sipër flokëve të saj kaçurrela ngjyrë kafe.

Në fillim të këtij muaji, burimet i thanë US Weekly se Gigi po ‘takohej me avokatë për të diskutuar çështjet e kujdestarisë’ së vajzës së saj njëvjeçare Khai në mes të përplasjes së hidhur me Zayn.

Burimi shtoi se Zayn, 28 vjeç, ‘do të jetë gjithmonë pjesë e jetës së saj’, por ajo e sheh grindjen e supozuar mes tij dhe nënës së saj, Yolanda si ‘shqetësuese’.

Malik nuk kishte kundërshtuar katër akuza për ngacmime, pasi dyshohej se e shtyu Yolandën në një komodinë dhe e quajti atë një ‘fundërrinë holandeze’ në shtëpinë e përbashkët të tij dhe Gigit në Pensilvani.

Detajet dolën në dokumentet e gjykatës të siguruara nga DailyMail. Ato zbulojnë se ai u akuzua për katër akuza për ngacmim, se ai nuk u deklarua për asnjë kontest dhe se ai tani duhet të kryejë 360 ditë provë përveç përfundimit të një klase për menaxhimin e zemërimit.

Këngëtari britanik gjithashtu nuk duhet të ketë asnjë kontakt me Yolandan, gjyshen e vajzës së tij, apo me John McMahon, një roje sigurie për familjen Hadid që ishte dëshmitar i incidentit.

Më 29 shtator, Yolanda shkoi në pronën e çiftit ndërsa Gigi ishte duke modeluar në Paris. Zayn ishte atje, megjithëse është e paqartë nëse Khai ishte. Ajo që ndodhi më pas është e paqartë, por dyshja filluan të debatonin dhe pretendohet se Zayn ‘kapi Yolandën’ dhe ‘e shtyu’ drejt një komodine.

Ai gjithashtu thuhet se e ka qortuar verbalisht atë, duke bërtitur: “Qëndro larg vajzës time fundërrinë holandeze”.

Gigi ka refuzuar të komentojë në detaje për këtë çështje, por ka lëshuar një deklaratë menjëherë pas incidentit.

“Gigi është e fokusuar vetëm te më e mira për Khain. Ajo kërkon privatësi gjatë kësaj kohe”, tha përfaqësuesi i saj për media. Yolanda ende nuk ka komentuar në media rastin.

Në deklaratën e tij, Zayn tha se ‘çështja private’ e bërë publike ka rrezikuar ‘hapësirën e sigurt’ në të cilën ai dhe ylli i pasarelave ‘bashkëprindërojnë’ foshnjën e tyre – me sa duket duke sugjeruar se ata nuk janë më bashkë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Arnold Schwarzenegger kujton momentin kur i rrëfeu gruas së tij se kishte një fëmijë me shërbyesen e shtëpisë

Arnold Schwarzenegger kujton momentin kur i rrëfeu gruas së tij se kishte një fëmijë me shërbyesen e shtëpisë

Magazina
Kalo në kategori