Reperi i njohur, Arkimed Lushaj – Stesi, është shpallur në gjendje të lirë të premten, teksa bëri daljen e tij nga burgu në orët e para të së shtunës.

Rastisi që dita e lirimit të tij nga qendra e burgut të jetë në ditën e ditëlindjes së tij.

"Dhurata më e mirë që mora për ditëlindje - liria", Stresi publikon video nga momenti i lirimit nga burgu "Dhurata më e mirë që mora për ditëlindje - liria", Stresi publikon video nga momenti i lirimit nga burgu

Teksa ka publikuar një video në Instagram nga momenti i daljes nga burgu, të shumta kanë qenë komentet që ka marrë nga fansat dhe kolegët e tij.

Njëri prej tyre që ka komentuar ka qenë edhe kolegu i tij, reperi nga Ferizaj, Getinjo.

View this post on Instagram

2€ Smile 😁

A post shared by JOHN WICK//PRETTYMOTHERFUCKER (@getinjo) on Jun 7, 2019 at 6:30am PDT

Ai ka shkruar se një ndjenjë të tillë e kishte përjetuar edhe vet disa vjet më parë, duke e përshkruar atë si ndjenjën më të mirë në botë.

“Zoti i madh është. E kam përjetuar këtë ndjenjë dhe unë lirimin në datën e lindjes. Qofsh gjithmonë i lumtur vëlla ti dhe familje jote. Mirë se erdhe ushtari i rrugës”, ka qenë komenti i Getinjos.

Foto: SC/Getinjo/Instagram

Ndërkohë ai vet nuk është prononcuar ndonjëherë në intervista lidhur me faktin se ka qenë ndonjëherë në burg. /Telegrafi/