LAJMI I FUNDIT:

Gerrard shënoi në ndeshjen e legjendave dhe provokoi tifozët mysafir – ai u kthye në shënjestër të fyerjeve dhe shisheve

Gerrard shënoi në ndeshjen e legjendave dhe provokoi tifozët mysafir – ai u kthye në shënjestër të fyerjeve dhe shisheve

Steven Gerrard ishte një nga golashënuesit në fitoren 2-0 të Liverpoolit në Anfield sot në ndeshjen e bamirësisë mes legjendave të Liverpoolit dhe Celtic.

Ish-kapiteni i Liverpoolit, por edhe ish-trajneri i Glasgow Rangers, pas golit shkaktoi një reagim të furishëm nga tifozët e Celtic të mbledhur në tribunën e mysafirëve.

Gerrard ishte i saktë nga penalltia dhe më pas menjëherë pasi topi hyri në rrjetë, u nis para tifozëve të Celtic dhe festoi golin, që natyrisht duke i provokuar si një njeri që simpatizon rivalin më të madh në Skoci.

Ata u përgjigjën duke hedhur monedha, shishe dhe një breshëri fyerjesh.

Të gjithë ndeshjen e legjendave të dy gjigantëve të ishullit mund ta shikoni më poshtë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori