Sulmuesi i Villerrealit, Gerard Moreno ka fituar çmimin ‘Lojtari i sezonit’ në Ligën e Evropës për sezonin 2020/21.

Sot (e premte) është hedhur shorti për grupet e Ligës së Evropës për sezonin e ri 2021/22.

Megjithatë, para hedhjes së shortit është ndarë çmimi për lojtarin më të mirë të sezonit të fundit.

Ky çmim është fituar me plot meritë nga sulmuesi spanjoll i Villarrealit, Gerard Moreno.

Moreno u votua si ‘Lojtari i sezonit’ 2020/21 pasi shënoi plot 7 gola dhe 3 asistime në 12 ndeshje, teksa ekipi i tij fitoi trofeun e Ligës së Evropës.

Ai në këtë garë mposhti dy yjet e Manchester Unitedit, Edinson Cavani dhe Bruno Fernandes. /Telegrafi/