Genoa ka marrë një fitore të madhe në luftën për mbijetesë ndaj Juventusit 2-1.

Zonja e Vjetër kaloi e para në epërsi me golin e Pualo Dybalas, por vendasit bën rikthimin e madh në fund të ndeshjes.

Albert Gudmundsson fillimisht barazoi në minutën e 87-të, pastaj Dominico Criscito realizoi nga penalltia në minutën e fundit për 2-1.

Albert Gudmundsson fillimisht barazoi në minutën e 87-të, pastaj Dominico Criscito realizoi nga penalltia në minutën e fundit për 2-1.

Genoa fiton me përmbysje ndaj Juventusit dhe shton gjasat për qëndrim në Serie A Genoa fiton me përmbysje ndaj Juventusit dhe shton gjasat për qëndrim në Serie A

Mesfushori gjerman Nadiem Amiri ishte më i miri në fushë te vendasit, derisa paraqitje të madhe pati edhe Domenico Criscito e Milan Badelj.

Ndërkohë te Juventusi nota më e lartë shkoi për Paulo Dybalan, e më e ulëta për Moise Kean. /Telegrafi/