Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso thuhet se anuloi stërvitjen e paraparë për këtë mëngjes për të mbrojtur ekipin e tij nga të ftohtit, lodhja dhe stresi përpara finales me Juventusin.

Partenopei më në fund përballet me Biankonerët pas polemikave në fillim të sezonit , kur napolitanët u ndaluan nga autoritetet lokale të shëndetit dhe humbën takimin 3-0 në tavolinë dhe iu mor një pikë.

Finalja e Superkupës së Italisë: Juventus-Napoli, formacionet e mundshme, analizë, parashikim Finalja e Superkupës së Italisë: Juventus-Napoli, formacionet e mundshme, analizë, parashikim

Por, Napoli apeloi dhe vendimi u përmbys , që do të thotë se Juventusi dhe Napoli do të takohen të paktën tre herë në këtë edicion.

Sonte do të takohen në Superkupën e Italisë në Mapei Stadium në Reggio Emilia, e që do të jetë takimi i tyre i parë në edicionin 2020-21 dhe Sky Sport Italia raporton se Gattuso vendosi të mos stërvitet përpara ndeshjes së madhe.

Juventusi njofton se Cuadrado është shëruar nga COVID-19 Juventusi njofton se Cuadrado është shëruar nga COVID-19

Mediumi zbulon se trajneri donte të bënte një seancë në dhomën e zhveshjes, për të mbrojtur lojtarët e tij nga i ftohti, lodhja dhe stresi.

Prandaj, Napoli po përgatitet për ndeshjen kundër Juventusit në një mënyrë tjetër se zakonisht. /Telegrafi/