LAJMI I FUNDIT:

Gary Neville kritikon Antonyn për mungesë të disiplinës gjatë derbit të Mançesterit

Gary Neville kritikon Antonyn për mungesë të disiplinës gjatë derbit të Mançesterit

Gary Neville e kritikoi sulmuesi brazilian Antony për paraqitjen e tij gjatë derbit të Mançesterit.

Manchester City mposhti Manchester United 3-0 në “Old Trafford”, pas dygolëshit të Haaland dhe një tjetër të Phil Foden.

Por përveç rezultatit të thellë që ra në sy, gjatë zhvillimit të ndeshjes pati një moment të pakëndshëm ku i përfshirë ishte anësori Antony.

Braziliani i cili u fut në lojë në pjesën e dytë, bëri një ndërhyrje të ashpër tek Jeremy Doku i mysafirëve në mintuën e 92-të.

Kur Doku më pas u përball me Antonyn, ylli i United me shumë nervozizëm goditi dorën e tij.

Ndonëse, ai u ndëshkua me karton të verdhë për atë gjest, tifozët në rrjetet sociale shprehën mendimin se ai duhej të përjashtohej nga loja me të kuq.

Një tjetër që ishte i zemëruar me sjelljen e Antonyt ishte edhe ish-lojtari i Man United, Gary Neville.

“Antony sapo bëri një goditje tek Doku. Man Utd ka humbur disiplinën e tyre dhe kjo fillon që nga kapiteni i tyre. Qesharake dhe e turpshme nga Antony, unë thjesht do ta përjashtoja atë”, u shpreh Neville nga studio e Sky Sports.

City është në vendin e tretë, pasi ka fituar tani gjashtë nga tetë derbit e fundit në të gjitha garat, ndërsa United është në vendin e tetë, tashmë tetë pikë larg pozitës që të siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori