LAJMI I FUNDIT:

Garë e madhe për transferimin e Gosensit

Garë e madhe për transferimin e Gosensit
Robin Gosens (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi, Chelsea, Leicester City, Borussia Dortmund, Eintracht Frankfurt dhe Schalke 04 janë të gjithë të interesuar për mbrojtësin e krahut të Atalanta, Robin Gosens.

Reklama

Sipas mediumit italian Tuttomercatoweb, ka klube që duan nënshkrimin e tij në Itali, Angli dhe vendin e tij të lindjes, Gjermani.

Ai mbush 26 vjeç në muajin korrik dhe ka nënshtetësi të përbashkët gjermano-holandeze, por pritet të luajë futboll ndërkombëtar për Die Mannschaft.

Chelsea dhe Inter në garë për Robin Gosens
Lexo po ashtu Chelsea dhe Inter në garë për Robin Gosens

Atalanta rrëmbeu Gosens nga Heracles Almelo për më pak se dy milion euro në vitin 2017 dhe pritet ta ketë një fitim të madh duke e shitur për një çmim prej 20 milionë eurosh këtë verë.

Mbrojtësi i majtë shënoi tetë gola dhe bëri pesë asistime në 30 ndeshje në të gjitha gasrat për La Dea deri më tani këtë sezon.

E duan shumë klube në Serie A, por ëndrra e Gosens është Schalke 04
Lexo po ashtu E duan shumë klube në Serie A, por ëndrra e Gosens është Schalke 04

TMW pretendon se favoritë mund të jenë Schalke, sepse ata janë skuadra që Gosens mbështeti që nga fëmijëria, por Dortmund dhe Eintracht Frankfurt janë gjithashtu opsione intriguese.

Interi do të dëshironte ta mbante Gosens në Serie A, ndërsa Chelsea dhe Leicester City janë të interesuar ta transferojnë në Ligën Premier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori