LAJMI I FUNDIT:

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” – PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” – PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Trajneri i PSG-së, Christophe Galtier ka folur në lidhje me Lionel Messin në konferencën për shtyp këtë të enjte, duke konfirmuar largimin e tij.

Reklama

“E shtuna do të jetë ndeshja e fundit e Messit me Paris Saint-Germain”, kishte thënë Galtier. Madje ai tha se ishte kënaqësi që ta stërviste lojtarin më të mirë në histori.

Disa orë më vonë, përmes një deklarate për mediat franceze, klubi korrigjoi deklaratën e trajnerit, ndërsa theksoi se ky i fundit nuk u shpreh saktë.

“Christophe Galtier u shpreh jo shumë saktë. Duam t’ju sigurojmë se ai donte të thoshte se ndeshja kundër Clermont do të ishte e fundit për Messin dhe PSG këtë sezon”, bën me dije nga PSG.

Lionel Messi është në vitin e fundit të kontratës dhe nga 1 korriku do të jetë lojtarë i lirë.

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain
Lexo po ashtu E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Argjentinasi ka disa oferta, por rikthimi në Barcelonë është oferta kryesore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori