LAJMI I FUNDIT:

Galatasaray kërkon ringjalljen, ofron Torreiran dhe Mertensin

Galatasaray kërkon ringjalljen, ofron Torreiran dhe Mertensin

Galatasaray ka zyrtarizuar afrimin e dy emrave të njohur si Lucas Torreira dhe Dries Mertens.

Klubi turk njoftoi se ka arritur marrëveshjen për blerjen e Torreiras për 6 milionë eurove nga Arsenali, ku mesfushori uruguaian do të nënshkruajë një kontratë tre vjeçare me Galatasarayn.

Në anën tjetër Mertens vjen si futbollist i lirë, pasi nuk rinovoi me Napolin dhe do të nënshkruajë një kontratë një vjeçare, me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër, nëse palët mbetet të kënaqura në fund të sezonit.

Torreira u nis pasditen e sotme nga Linate drejt Brukselit, teksa në kryeqytetin belg, në avion iu bashkua Mertens, për të fluturuar të dy drejt Stambollit.

Reklama

Pritet një natë e gjatë festive për tifozët e klubit turk, që kërkojnë të kthehen në kulmin e futbollit turk pas një viti të dobët. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori