LAJMI I FUNDIT:

Gafa e transmetuesit anglez kur u publikua formacioni zyrtar i Man Cityt për finalen e Ligës së Kampionëve

Gafa e transmetuesit anglez kur u publikua formacioni zyrtar i Man Cityt për finalen e Ligës së Kampionëve

Tifozët bënin shaka se “Pep (Guardiola) gjithmonë i mendon mirë formacionet për finalet” pasi Ilkay Gundogan u rendit si portier në një gafë të BT Sport.

Reklama

Kur u publikuan formacionet para ndeshjes, BT Sport padashur vendosi (GK) pas emrit të Gundogan.

Disa fansa dolën menjëherë në rrjetet sociale për të vënë në dukje gabimin.

Tifozët e Interit u detyruan ta ndryshonin koreografinë në minutat e fundit
Lexo po ashtu Tifozët e Interit u detyruan ta ndryshonin koreografinë në minutat e fundit

Ndërsa të tjerët bënin shaka se Pep Guardiola kishte bërë një tjetër lëvizje të guximshme në një ndeshje të madhe.

Spanjolli është bërë i njohur për ngatërresat në ndeshjet e mëdha në vitet e fundit, veçanërisht duke vendosur që të mos luajë një mesfushor defanziv kundër Chelseat në finalen e 2021.

Një fans bëri shaka në Twitter: “Gundogan si GK (Portier). Pep gjithmonë i mendon finalet”.

Një tym i dendur përfshinë stadiumin ku do luhet finalja e Ligës së Kampionëve mes Man Cityt dhe Interit
Lexo po ashtu Një tym i dendur përfshinë stadiumin ku do luhet finalja e Ligës së Kampionëve mes Man Cityt dhe Interit

Ndërsa një i dytë postoi në Twitter: “Gundogan në portë, çfarë tjetër @btsportfootball?”.

Një i tretë bëri shaka: “Unë gjithmonë mendoja se Gundogan ishte një GK i mirë”.

Ndërsa Chelcee Grimes u tall: “Me sa duket @ManCity ka 2 (GK) duke filluar nga sonte. Ata duhet të jenë të shqetësuar”.

Kaos para finales së Ligës së Kampionëve: Tifozët detyrohet të vrapojnë në autostradën e bllokuar prej makinave
Lexo po ashtu Kaos para finales së Ligës së Kampionëve: Tifozët detyrohet të vrapojnë në autostradën e bllokuar prej makinave

Duke u rreshtuar në rolin e tij të zakonshëm në mesfushë, Gundogan bëri pak histori në ndeshjen e sotme.

Duke mbajtur shiritin e kapitenit, 32-vjeçari u bë gjermani i parë që drejtonte ndonjëherë një ekip jogjerman në një finale të Ligës së Kampionëve, sipas Optas. /Telegrafi/

BT Sport e renditi pa dashje Ilkay Gundogan si portier

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori