LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Interit u detyruan ta ndryshonin koreografinë në minutat e fundit

Tifozët e Interit u detyruan ta ndryshonin koreografinë në minutat e fundit

Tifozët e Interit kishin planifikuar një koreografi prekëse për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester City, por u detyruan të ndryshonin shpejt planet e tyre për shkak të rrethanave të paparashikuara.

Reklama

Nerazzurrët po e zhvillojnë ndeshjen e tyre më të rëndësishme në më shumë se një dekadë, pasi mundën rivalët Milan 3-0 në total në gjysmëfinale për të rezervuar vendin e tyre kundër Manchester City në stadiumin Ataturk në Stamboll.

Ndërsa Manchester City konsiderohet gjerësisht si favorit, Interi dhe tifozët e tyre ende ëndërrojnë për lavdinë evropiane, duke shpresuar të shohin të njëjtën frymë që i pa ata të sigurojnë tripletën e parë në futbollin italian në sezonin 2009-10.

Një tym i dendur përfshinë stadiumin ku do luhet finalja e Ligës së Kampionëve mes Man Cityt dhe Interit
Lexo po ashtu Një tym i dendur përfshinë stadiumin ku do luhet finalja e Ligës së Kampionëve mes Man Cityt dhe Interit

Siç raportohet nga Pasquale Guarro i Calciomercato.com, tifozët e Interit kishin organizuar një koreografi prekëse për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, me shpresën për të ndezur lojtarët e tyre dhe për të krijuar një spektakël në stadiumin Ataturk.

Për fat të keq për tifozët, planet e tyre u prishën pasi një sasi e madhe e materialeve të nevojshme nuk arritën të realizonin udhëtimin nga Bullgaria në Turqi, duke i shtyrë tifozët të përshtaten shpejt dhe të ndryshojnë koreografinë e tyre.

Tifozët Nerazzurrë valvitën disa flamur me mbishkrimin INTER, ndërsa mbanin edhe disa flamuj italianë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori