Gabriel Jesus vazhdon shkëlqimin me Arsenalin, gol dhe asistim në fitoren ndaj Evertonit

Arsenali ka zhvilluar ndeshjen e tretë miqësore në fazën përgatitore për sezonin e ri.

Londinezët kanë marrë një tjetër fitore, kësaj radhe në tokën amerikan përballë Evertonit me rezultat të pastër 2-0.

Ndeshja është zhvilluar në stadiumin M&T Bank në praninë e mbi 60 mijë tifozëve ku Topçinjtë ishin më të mirë në fushë.

Ka qenë një ndeshje ku transferimi i ri i Arsenalit, Gabriel Jesus ka vazhduar shkëlqimin.

Ylli brazilian e zhbllokoi rezultatin kur në minutën e 33-të shënoi për epërsinë 1-0 pas një asistimi nga Cederic Soares.

Vetëm tre minuta më vonë, Gabriel Jesus dha një asistim fantastik për Bukayo Sakan i cili shënoi për 2-0.

Deri në fund të ndeshjes, dy trajnerët Mikel Arteta i Arsenalit dhe Frank Lampard i Evertonit iu dhanë hapësira të gjithë futbollistëve të grumbulluar. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024