Reperi shqiptar i cili jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, G4shi, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor.

Ai këtë herë ka bashkuar forcat me këngëtaren nga Prishtina, Njomza Vitia dhe këngëtarin e famshëm amerikan, Pink Sweats.

Tre artistët përmes rrjeteve sociale kanë njoftuar fansat se projekti i tyre i përbashkët publikohet të premten (3 korrik).

“Upset – në bashkëpunim me Njomzën dhe Pink Sweats/ e premte”, ka shkruar në postimin e ndarë në Instagram Labinot Gashi (emri i vërtetë i G4shi).

Kënga e Gashit renditet në top-listat afrikane dhe arabe Kënga e Gashit renditet në top-listat afrikane dhe arabe

Kjo këngë duket se mezi po pritet edhe nga fansat e këngëtarëve dhe tashmë reagimet në rrjete sociale ishin të llojllojshme.

Ky është bashkëpunimi i parë i artistëve shqiptarë i cili besohet se do të pritet mirë nga adhuruesit e tyre.

View this post on Instagram

I flew my parents out to visit me in LA it was the greatest 2 weeks of my entire life. No amount of success or money could replace the feeling I had hanging out with them. I’ve been so caught up with work even during a world pandemic I was so fucking nervous about releasing 1984 album because there’s so much going on in the world right now that’s way more important than dropping music. I’ve had so much success in the recent years made money but never really ever had a vacation or even chilled at home because I always locked myself in the studio…But these past two weeks made me see how important my family is I had to be reminded why I even started doing all this to begin with. Love you

A post shared by @ gashi on Jun 23, 2020 at 9:34pm PDT

Ndryshe, G4shi dhe Njomza janë larguar nga Kosova që në fëmijëri, por shpesh herë theksojnë se janë të lumtur dhe krenarë që vijnë nga një vend i tillë. /Telegrafi/