LAJMI I FUNDIT:

Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Eddie Hearn ka këmbëngulur  se meçi mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt mund të ndodhë ende me promovuesit dhe transmetuesit e përfshirë në organizimin e luftës ende duke u përpjekur për të ‘përfunduar marrëveshjen’.

Gypsy King i vuri AJ-t një afat deri në orën 17:00 të së hënës për të nënshkruar kontratën dhe shkoi në llogarinë e tij në mediat sociale pasi kishte kaluar afati për të thënë se lufta e propozuar në dhjetor ishte anuluar.

Sipas Hearn, promovuesit dhe transmetuesit – të cilët po punojnë shumë për të finalizuar luftën e AJ dhe Fury – patën disa telefonata ‘pozitive’ të hënën.

Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan
Lexo po ashtu Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan

Hearn vazhdoi të thotë se nuk ka folur për një afat midis dy palëve, pavarësisht se Fury pretendoi se AJ kishte kohë deri në orën 17:00 të së hënës për të nënshkruar kontratën.

Në vend të kësaj, Hearn – i cili është kryetari i Matchroom Sport – ka thënë se ata ‘po lëvizin me ritëm për të provuar dhe përmbyllur marrëveshjen’.

Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt
Lexo po ashtu Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Duke folur për TalkSPORT, Hearn deklaroi: “Ka pasur thirrje të ndryshme pozitive sot midis promovuesve dhe transmetuesve, të cilët të gjithë po punojnë shumë për të finalizuar luftën”.

“Nuk është folur për një afat midis palëve, por ne po ecim me ritëm për të përfunduar marrëveshjen”.

Komentet e Hearn erdhën menjëherë pasi Fury këmbënguli se nuk do të luftonte me rivalin e tij në peshën e rëndë AJ në dhjetor. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

La Liga
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Premier League
Kalo në kategori