Eddie Hearn ka këmbëngulur  se meçi mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt mund të ndodhë ende me promovuesit dhe transmetuesit e përfshirë në organizimin e luftës ende duke u përpjekur për të ‘përfunduar marrëveshjen’.

Gypsy King i vuri AJ-t një afat deri në orën 17:00 të së hënës për të nënshkruar kontratën dhe shkoi në llogarinë e tij në mediat sociale pasi kishte kaluar afati për të thënë se lufta e propozuar në dhjetor ishte anuluar.

Sipas Hearn, promovuesit dhe transmetuesit – të cilët po punojnë shumë për të finalizuar luftën e AJ dhe Fury – patën disa telefonata ‘pozitive’ të hënën.

Reklama

Hearn vazhdoi të thotë se nuk ka folur për një afat midis dy palëve, pavarësisht se Fury pretendoi se AJ kishte kohë deri në orën 17:00 të së hënës për të nënshkruar kontratën.

Reklama

Në vend të kësaj, Hearn – i cili është kryetari i Matchroom Sport – ka thënë se ata ‘po lëvizin me ritëm për të provuar dhe përmbyllur marrëveshjen’.

Duke folur për TalkSPORT, Hearn deklaroi: “Ka pasur thirrje të ndryshme pozitive sot midis promovuesve dhe transmetuesve, të cilët të gjithë po punojnë shumë për të finalizuar luftën”.

“Nuk është folur për një afat midis palëve, por ne po ecim me ritëm për të përfunduar marrëveshjen”.

Reklama

Komentet e Hearn erdhën menjëherë pasi Fury këmbënguli se nuk do të luftonte me rivalin e tij në peshën e rëndë AJ në dhjetor. /Telegrafi/