Tyson Fury u shfaq në rrjetet sociale edhe një herë për t’i bërë të ditur Anthony Joshuas se lufta mes tyre nuk do të zhvillohet.

Gypsy King dhe AJ kanë disa vite që e kërkojnë këtë përballje, me rivalitetin e tyre që zhvillohet vetëm në mediat sociale dhe intervistat, dhe jo në ring, ku duhet të zhvillohet.

Vitin e kaluar dyshja dukej se më në fund kishin rënë dakord të luftonin, derisa gjykatat në Amerikë urdhëruan që Fury duhej të përballej me Deontay Wilder për herë të tretë.

Edhe një herë në javët e fundit fansat janë emocionuar për potencialin që dy peshat e rënda britanike të takohen më në fund, në një nga luftimet më të shumëpritura në boksin britanik.

Reklama
Reklama

Kjo ishte për shkak se Oleksandr Usyk vendosi të bënte një pushim dhe të mos luftonte deri vitin e ardhshëm, pasi mposhti AJ për herë të dytë.

Fury kohët e fundit i dha ish-kampionit të botës, Joshuas, një afat të hënën në mbrëmje për të rënë dakord me kushtet e ndeshjes së tyre, me atë dhe menaxherin Frank Warren që i kishin dërguar ato.

Është e qartë se ky afat ka mbetur pa përgjigje, me Gypsy King tani që konfirmon se dyshja nuk do të takohen në ring dhe Fury duket se përjashton mundësinë e përballjes me kampionin olimpik të vitit 2012.

Reklama

“Epo djema, është zyrtare, Dita D ka ardhur dhe ka ikur”, deklaroi kampioni i peshave të rënda në WBC.

Reklama

“Ka kaluar ora pesë, e hënë. Asnjë kontratë nuk është nënshkruar. Zyrtarisht ka përfunduar për Joshuan”.

“Harroje këtë. Idiot, frikacak, ndërtues i trupit. E dije gjithmonë, e dije gjithmonë se nuk kishe minerale për të luftuar Gypsy Kingun”.

“Pavarësisht se çfarë qepura thua tani, nuk më intereson vërtet. Paç fat në karrierën dhe jetën tuaj”, thotë më tej Fury.

Shuma që e kërkon Fury të përballet me Usyk: 500 milionë euro, asnjë cent më pak Shuma që e kërkon Fury të përballet me Usyk: 500 milionë euro, asnjë cent më pak

Përpara afatit të fundit të orës 17:00, 34-vjeçari kishte pohuar se do të ndeshej me ish kampionin e WBA, Mahmoud Charr.

Përpjekja më e fundit e 37-vjeçarit gjerman për të fituar rripin WBC që Fury mban ishte në vitin 2012, kur ai humbi nga Vitali Klitschko. /Telegrafi/

Reklama