LAJMI I FUNDIT:

Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Tyson Furyt nuk i pëlqejnë vonesat e Anthony Joshua dhe promotorit të tij Eddie Hearn, duke i dhënë kohë për dy ditë që ta nënshkruajë kontratën.

Reklama

Fury mori vendimin për t’i ofruar Joshuas një luftë, e cila do të ishte e mirëseardhur për të, pasi që ka humbur tre nga katër meçet e fundit.

“Kam qenë optimist rreth tre javë më parë, por nuk duhet të duhet kaq shumë për të nënshkruar një kontratë.

“Ne do ta dimë gjithsesi deri të hënën, sepse nëse nuk bëhet deri të hënën, atëherë unë do të vazhdoj”.

“Nuk do ta pres një djalosh që ka humbur tre nga pesë meçet e tij të fundit, ai është me fat që po i jap një mundësi për titull botëror”, ka thënë ai.

Tyson Fury mund të ndeshjet edhe me Oleksandr Usyk për të gjithë titujt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori