LAJMI I FUNDIT:

Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Anthony Joshua këmbëngul se ai do të nënshkruajë kontratën për të luftuar me Tyson Fury në dhjetor.

Reklama

Rivalët e peshave të rënda kanë negociuar për përplasjen tash e disa javë me “Gypsy King” duke u zotuar të largohet nga marrëveshja nëse AJ nuk nënshkruan deri të hënën. Por, promovuesi i Joshuas, Eddie Hearn këmbëngul se asgjë nuk do të finalizohet sot (e hënë) pasi ka ende çështje për të zgjidhur.

Pika kryesore e pengesës është marrëveshja e transmetimit me Furyn të lidhur me BT Sport dhe Joshua me DAZN, por transmetuesit kanë planifikuar të takohen sot me ekipin e Joshuas që tashmë ka pranuar verbalisht ofertën e Furyt për një ndarje 60-40 të fitimeve.

Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën
Lexo po ashtu Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Dhe në një video të postuar në rrjetet sociale, Joshua tha: “Kam nënshkruar kontrata prej vitesh. Nuk është në duart e mia, është me ekipin ligjor, prandaj punësoni avokatë. Ju e dini historinë e boksit. sigurohuni që t’i keni kushtet tuaja ligjore siç duhet”.

“Kjo është arsyeja pse ju keni menaxhim të mirë dhe avokatë të mirë. Sigurisht që unë do të nënshkruaj kontratën”.

Joshua kishte shpresuar ta shtynte luftën deri një javë para Krishtlindjeve, por në fund pranoi datën e preferuar të Furyt më 3 dhjetor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori