Dhjetë futbollistë janë në listën e zezë dhe mund të largohet në afatin kalimtar veror nga Barcelona.

Barcelona tashmë ka transferuar mesfushorin Arthu, mbrojtësin Clement Lenglet dhe sulmuesin Malcom në këtë afat kalimtar.

Transferimi i këtyre tre lojtarëve ka bërë që Barcelona të mendojë edhe për largime, pasi ka shumë futbollistë që janë të panevojshëm.

Barcelona 2018/19: Ardhjet, largimet dhe lojtarët të cilët Barça është duke i ndjekur Barcelona 2018/19: Ardhjet, largimet dhe lojtarët të cilët Barça është duke i ndjekur

Goal.com ka përpiluar një listë prej dhjetë futbollistëve që mund të largohet nga Barcelona gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Barcelona (Getty Images)

Lista e largimeve padyshim se nis nga porta, ku portieri Jasper Cillessen pritet të largohet pasi nuk po gjen hapësirat e nevojshme.

Në repartin e mbrojtjes priten të largohet lojtarë si Lucas Digne, Yerry Mina, Aleix Vidal dhe Thomas Vermaelen.

Valverde: Do të bëjmë edhe disa transferime Valverde: Do të bëjmë edhe disa transferime

Edhe në mesfushë ka emra të njohur që priten të largohen nga Barcelona dhe ata janë: Andre Gomes, Denis Suarez dhe Rafinha.

Në repartin e sulmit pritet të lirojnë vend Ousmane Dembele dhe Paco Alcacer.

1.Jasper Cillessen

Jasper Cillessen (Getty Images)

2.Lucas Digne

Lucas Digne (Getty Images)

3.Yerry Mina

Yerry Mina (Getty Images)

4.Aleix Vidal

Aleix Vidal (Getty Images)

5.Thomas Vermaelen

Thomas Vermaelen (Getty Images)

6.Andre Gomes

Andre Gomes (Getty Images)

7.Denis Suarez

Denis Suarez (Getty Images)

8.Rafinha

Rafinha (Getty Images)

9.Ousmane Dembele

Ousmane Dembele (Getty Images)

10.Paco Alcacer

Paco Alcacer (Getty Images)

/Telegrafi/