Franca e mposhtë në fund Holandën (Video)

Franca ka shënuar fitore me rezultat 3-2 në miqësoren interesante ndaj Holandës në Amsterdam Arena.

Sfida u zhvillua në një atmosferë impozante, ku në minutën e 14-të u ndërpre ndeshja për nderë të Johan Cruyff, ku i gjithë stadiumi u ngrit në këmbë me duartrokitje frenetike.

Më parë, Griezmann (6′) dhe Olivier Giroud (13′) e kishin kaluar në epërsi Francën për 2-0.

Në pjesën e dytë me të startuar (47′), ishte Luuk de Jong, ai që shënoi për 2-1.

Në minutën e 86-të, Afellay ngriti në këmbë tifozët kur barazoi për 2-2, por shkurt pasi Matuidi (88′) shënoi për 3-2 dhe fitoren e Francës.

Kjo ishte vetëm miqësore përgatitore pa asnjë rëndësi. /Telegrafi/

MADHESHTORE Ndeshja miqësore Holandë – Francë u ndërpre në minutën e 14-të në nderim të Johan Cruyff, ku i gjithë Amsterdam Arena në këmbë duartrokitën legjendën që dje ndërroi jetë. #RIPCruyff #TelegrafiSpecials

Posted by Telegrafi Sport on Friday, 25 March 2016

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United - nëse vërtetohet do ketë pasoja

Ish-ylli i Liverpoolit zbulon trajnerin e ardhshëm të Man United – thotë se ia tregoi një lojtar aktual i tyre

"Do të jem tifozi më i madh i Tottenhamit ndonjëherë" - Kai Havertz me deklaratë sensacionale pas fitores së Arsenalit ndaj Man united

Spikeri thirri emrin e Mbappes në stadium, tifozët e PSG-së me veprim që pak kush e ka pritur

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian