Franca e mposhtë në fund Holandën (Video)

Franca ka shënuar fitore me rezultat 3-2 në miqësoren interesante ndaj Holandës në Amsterdam Arena.

Sfida u zhvillua në një atmosferë impozante, ku në minutën e 14-të u ndërpre ndeshja për nderë të Johan Cruyff, ku i gjithë stadiumi u ngrit në këmbë me duartrokitje frenetike.

Më parë, Griezmann (6′) dhe Olivier Giroud (13′) e kishin kaluar në epërsi Francën për 2-0.

Në pjesën e dytë me të startuar (47′), ishte Luuk de Jong, ai që shënoi për 2-1.

Në minutën e 86-të, Afellay ngriti në këmbë tifozët kur barazoi për 2-2, por shkurt pasi Matuidi (88′) shënoi për 3-2 dhe fitoren e Francës.

Kjo ishte vetëm miqësore përgatitore pa asnjë rëndësi. /Telegrafi/

MADHESHTORE Ndeshja miqësore Holandë – Francë u ndërpre në minutën e 14-të në nderim të Johan Cruyff, ku i gjithë Amsterdam Arena në këmbë duartrokitën legjendën që dje ndërroi jetë. #RIPCruyff #TelegrafiSpecials

Posted by Telegrafi Sport on Friday, 25 March 2016

Ai ishte yll i futbollit - tani në moshën 31-vjeçare mund të kthehet aty ku e nisi karrierën

Alphonso Davies përgatitet të qëndrojë në Bayern Munich, kanadezi i zhgënjyer me Real Madridin

Deschamps publikon listën për EURO 2024, befason me ftesën ndaj lojtarit që luan në Arabinë Saudite

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja" - Ramadani flet për momentin e vështirë te Lecces

Kërkesa e çuditshme që ka bërë Mbappe për t’u transferuar tek Real Madridi

Mbappe, Vinicius Jr, Bellingham: Renditja e fundit e favoritëve për Topin e Artë