Kosova do të luajë me Anglinë sonte nga ora 20:45 në stadiumi ‘St Mary’ të Southamphton.

Një ndeshje që vjen në momentin më të mirë të të dyja kombëtareve.

Kosova ka tetë pikë pas katër ndeshjeve (dy fitore, dy barazime), ndërsa Anglia nëntë pikë (tri fitore).

Gjatë ditës së sotme është shpërndarë një foto ku shiheshin ushtarët britanikë duke luajtur futboll në një lagje të Prishtinës, me djelmoshat që sapo ishin kthyer në shtëpitë e tyre.

KFOR-i anglez ka qenë në Prishtinë i stacionuar për disa vite.

Milot Rashica

Kjo foto ka bërë bujë edhe në mesin e lojtarëve të Kosovës. Ata e kanë shpërndarë në rrjetet sociale këtë foto që edhe për ta është emocionuese.

Ardhe Nuhiu, Valon Berisha, Aro Muric dhe Florent Hadërgjonaj

Atdhe Nuhiu, Arijanet Muric, Valon Berisha, Florent Hadergjonaj e Milot Rashica janë disa prej futbollistëve që e kanë shpërndarë këtë fotografi në “Instagram”./Telegrafi/