Southamptoni është një nga klubet që ka shitur më së shumti lojtarë te klubet e mëdha.

Zakonisht klubi anglez është si një fabrikë për të tjerët, posaçërisht për Liverpoolin në vitet e fundit.

Formacioni i Unitedit me lojtarët që ka kërkuar gjatë këtij afati kalimtar veror (Foto) Formacioni i Unitedit me lojtarët që ka kërkuar gjatë këtij afati kalimtar veror (Foto)

Me Gareth Balen, Sadio Manen në sulm, Adam Lallanan e Victor Wanyama në mesfushë dhe Jose Fonte e Virgil van Dijk në mbrojte, asnjë ekip nuk do dëshironte t’i kishte kundërshtarë The Saints.

Më poshtë keni formacionin e mundshëm të Southamptonit sikur nuk do shiste disa nga yjet në vitet e fundit. /Telegrafi/