LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i sezonit në Ligën Premier sipas statistikave përfshin vetëm tre lojtarë të Man Cityt

Formacioni i sezonit në Ligën Premier sipas statistikave përfshin vetëm tre lojtarë të Man Cityt

Martin Odegaard dhe Mohamed Salah janë mungesat e papritura nga skuadra e sezonit në Ligën Premier, bazuar në statistika, dhe vetëm tre lojtarë të Manchester Cityt kanë përfunduar si pjesë e 11-shes së sezonit.

Reklama

Java e fundit e sezonit të ligës është afër dhe në këtë kohë javën e ardhshme do të dimë se cilat skuadra janë në cilat gara evropiane dhe kush bie nga kategoria.

Manchester United mund të arrijë të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve të enjten kundër Chelseat, por ka ende skuadra për t’u vendosur në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës.

Everton, Leicester City dhe Leeds United do të përpiqen të qëndrojnë në ligë, ndërsa Southampton tashmë veçse ka rënë në Championship.

Carragher dhe Neville zgjedhin secili “ekipin e vitit” në Ligën Premier – zgjedhje befasuese nga të dy
Lexo po ashtu Carragher dhe Neville zgjedhin secili “ekipin e vitit” në Ligën Premier – zgjedhje befasuese nga të dy

Me afrimin e përfundimit të sezonit kanë filluar edhe publikimet e formacioneve më të mira të vitit në Ligën Premier, ku ndër ta ishin edhe dy legjendat, Gary Neville dhe Jamie Carragher.

Megjithatë, tani është publikuar një formacion i ri nga WhoScored.com, i tëri i bazuar në statistika të secilës ndeshje.

Vetëm Kevin De Bruyne, Jack Grealish dhe Erling Haaland kanë arritur të përfshihen në formacion nga kampionët e Ligës Premier, gjë që duket e habitshme.

Fakti që Arsenali përfaqësohet vetëm nga Bukayo Saka mund të habisë njerëzit duke pasur parasysh se skuadra e Mikel Artetës luftoi deri në fund me Cityn dhe Martin Odegaard pati një sezon brilant.

Bruno Fernandes dhe Luke Shaw janë të përfshirë për Manchester United, së bashku me mbrojtësit e Newcastle United, Kieran Trippier dhe Fabian Schar.

Harry Kane i Tottenham Hotspur është gjithashtu i përfshirë në formacion, ndërsa përfshirjet më befasuese janë dyshja e Brentfordit, David Raya dhe Ethan Pinnock, veçanërisht pasi shtatë skuadra kanë një rekord më të mirë në mbrojtje se ekipi i Thomas Frank. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori