Shqipëria do të përballet me Italinë në ndeshjen miqësore që luhet sot (e mërkurë), duke testuar secila skema të reja në këtë takim.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Air Albania”, derisa Edy Reja do të shikojë më shumë tek lojtarët që kanë pasur më pak minuta.

Disa nga lojtarët e Shqipërisë do të mungojnë për dy ndeshjet miqësore, pasi ose janë të lënduar ose nuk janë lëshuar nga klubet e tyre përkatëse.

Me ata që janë ftuar, Etrit Berisha do të jetë në portë.

Para tij do të vendosen treshja Ardian Ismajli, Marash Kumbullua dhe Enea Mihaj, derisa në krah të mesfushës defanzive pritet të vendosen Elseid Hysaj dhe Ermir Lenjani.

Reklama

Keidi Bare pritet të jetë si mesfushor defanziv, ndërsa Amir Abrashi dhe Nedim Bajrami do të jenë më të avancuar.

Reklama

Sulmi mund të përbëhet nga dyshja, Armando Broja dhe Myrto Uzuni.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

/Telegrafi/