LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Çekisë – Sylvinho me tri ndryshime

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Çekisë – Sylvinho me tri ndryshime

Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho do t’i bëjë disa ndryshime në formacion e Kuqezinjve ndaj Çekisë, për dallim nga ndeshja e fundit ndaj Polonisë.

Kuqezinjtë luajnë sot ‘finalen’ e madhe ndaj Çekisë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2024, të vlefshme për Grupin E, e cila pritet të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” me fillim nga ora 20:45.


Trajneri brazilian, Sylvinho ka bërë të gjitha përgatitjet për këtë ndeshje të madhe dhe tashmë e ka të qartë idenë se si do të luajë.

Shqipëria luan sot ‘finalen’ e madhe ndaj Çekisë
Lexo po ashtu Shqipëria luan sot ‘finalen’ e madhe ndaj Çekisë

Telegrafi mëson se Sylvinho do t’i mbetet besnik skemës së tij të preferuar “4-3-3”, e cila mund të transformohet në një rreshtim “4-2-3-1”.

Megjithatë, ai do t’i bëjë tri ndryshime nga ndeshja e fundit kualifikuese me Poloninë. Taulant Seferi do të rikthehet në vend të Myrto Uzunit dhe Etrit Berisha do ta zëvendësoj Thomas Strakoshën.

Detyra më e vështirë e trajneri brazilian është ta zëvendësoj Ardian Ismajlin e lënduar, por si duket ka bërë zgjedhje duke vendosur për Arlind Ajetin.

Pjesa tjetër e mbrojtjes do të mbetet e pandryshuar me Elseid Hysaj në të djathtë, Berat Gjimshiti në qendër dhe Mario Mitaj në të majtë.

Kristjan Asllani dhe Ylber Ramadani do të jenë dyshja e mesfushës qendrore, të ndihmuar nga Nedim Bajrami, i cili do ta bëjë mesfushorin e tretë dhe ‘trekuartistin’.

Në sulm, përveç Seferit, do të luajnë edhe dy të përhershmit, Jasir Asani nga e djathta dhe Sokol Cikalleshi në qendër.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

Shqipëria (4-2-3-1): Berisha; Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Ramadani, Asllani; Asani, Bajrami, Seferi; Cikalleshi;

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

La Liga
Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Kombëtarja e Shqipërisë
Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

La Liga
Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Premier League
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori