Skuadra e Atletico Madridit ka filluar të marrë formë përpara sezonin të ardhshëm 2019/20.

Ardhja e Marcos Llorentes do të forcojë opsionet e Diego Simeone në mesfushë pasi Los Rojiblancos po përgatiten të fillojnë stërvitjet para-sezonnale.

Gazeta spanjolle Marca ka përpiluar një formacion, i cili mund të jetë i mundshëm për Atleticon e Simeones.

Benfica konfirmon ofertën prej 126 milionë eurosh për Joao Felixin Benfica konfirmon ofertën prej 126 milionë eurosh për Joao Felixin

Jan Oblak do të mbetet në portë për të ardhmen e parashikueshme pas rinovimit deri në vitin 2023 dhe do të mbështetet nga Antonio Adan sezonin e ardhshëm.

Simeone dëshiron përsëri nga Atletico Madrid konkurrues (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Në mbrojtje, Saul Niguez thuhet se do të zhvendoset në të majtë, Santiago Arias do të luajë në krahun e djathtë, ndërsa Jose Gimenez dhe Felipe pritet të jenë në qendër.

Koke ka të ngjarë të bashkohet me transferimin e ri, Llorente, në qendër të mesfushës sensacionin Joao Felix dhe Thomas Lemar që do të luajnë nga krahët.

Babai i Joao Felix: Djali im ka biseduar tashmë me Simeonen, Atletico një klub i madh Babai i Joao Felix: Djali im ka biseduar tashmë me Simeonen, Atletico një klub i madh

Sulmi do të përbëhet nga Diego Costa dhe Alvaro Morata, të cilët do të përpiqen të mbushin boshllëkun e lënë nga Antoine Griezmann në drejtim të shënimit të golave.

Mario Hermoso dhe Alex Telles mbeten opsione për të forcuar mbrojtjen, ndërsa Hector Herrera mund të sigurojë një forcë shtesë në qendër të mesfushës. /Telegrafi/