Babai i Joao Felix, Carlos Sequeira ka zbuluar se trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka folur tashmë me yllin adoleshent të Benficas.

Përderisa një lëvizje drejt Los Rojiblancos duket të jetë afër, oferta prej 126 milionë euro e paraqitur nga klubi duket se është me këste, prandaj klauzola e lirimit prej 120 milion euro ende nuk është thyer.

Por, një transferim pritet të ndodh në këtë verë pasi një gjë të tillë e ka zbuluar edhe babai i Joao Felix, i cili ka thënë se djali i tij ka biseduar me Simeonen.

Benfica konfirmon ofertën prej 126 milionë eurosh për Joao Felixin Benfica konfirmon ofertën prej 126 milionë eurosh për Joao Felixin

“Djali im ka folur tashmë me Simeonen… Nuk e di për çfarë, sepse ai nuk më ka thënë”, ka thënë fillimisht Carlos Sequeira për Mundo Deportivo.

Joao Felix (Foto: Carlos Rodrigues/Getty Images/Guliver)

“Atletico është një nga mundësitë më të mira. Në javët e ardhshme gjithçka do të zgjidhet”.

“Tani do të kalojmë disa ditë pushim, të paktën deri në fundjavë. Nëse shkon në Atletico, është një klub i madh…”

Jo më kot po e kërkojnë të gjithë, Joao Felix 'çmend' të gjithë me driblimin ndaj portierit të Benficas Jo më kot po e kërkojnë të gjithë, Joao Felix 'çmend' të gjithë me driblimin ndaj portierit të Benficas

“Ai gjithmonë merr gjithçka seriozisht. Është në karakterin e tij. Ishte kështu kur ai ishte 10 vjeç. Kjo nuk ka ndryshuar dhe unë shpresoj se nuk do të ndryshoj kurrë”, përfundoi babai i Felixit.

Atletico janë të gatshëm të prishin klauzolën e 19-vjeçarit në një marrëveshje që do të eklipsonte rekordin e tyre të mëparshëm të klubit, transferimin e Thomas Lemar nga Monaco për 72 milionë euro. /Telegrafi/