LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i të eliminuarve nga Euro 2016, aty gjendet edhe një shqiptar (Foto)

Formacioni më i mirë i të eliminuarve nga Euro 2016, aty gjendet edhe një shqiptar (Foto)

Shumë yje janë eliminuar në Euro 2016 ku vetëm tetë skuadra kanë mbetur në lojë.

Skuadra pretendente si Anglia, Spanja dhe Kroacia nuk janë më, ndërsa lojtarë që treguan formë të mirë nuk do të mund të luftojnë për çmime individuale.

Në këtë formacion gjendet edhe Xheran Shaqiri që shënoi një super gol kundër Polonisë.

Më poshtë mund ta shihni një super formacion me lojtarët që treguan paraqitej të mira. /Telegrafi/

Michael McGovern

formacioni 1

Darijo Srna

formacioni 2

Fabian Schar

formacioni 3

Gerard Pique

formacioni 4

Ricardo Rodriguez

formacioni 5

Eric Dier

formacioni 6

Luka Modric

formacioni 7

Marek Hamsik

formacioni 8

Xherdan Shaqiri

formacioni 9

Alvaro Morata

formacioni 10

Ivan Perisic

formacioni 11

Formacioni 

formacioni kryesore