LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë në Bundesliga me blerjet e afatit kalimtar veror – emra si Malen, Sabitzer dhe Silva në 11-shen startuese

Formacioni më i mirë në Bundesliga me blerjet e afatit kalimtar veror – emra si Malen, Sabitzer dhe Silva në 11-shen startuese

Në Bundesligën gjermane është mbyllur afati kalimtar veror, ku nuk kanë munguar goditjet e mëdha.

Reklama

Klubet si Bayern Munich, RB Leipzig, Borussia Dortmund, Wolfsburg nuk kanë qëndruar duarkryq.

Andre Silva, Donyell Malen dhe Marcel Sabitzer, janë disa nga emrat që kanë janë regjistruar në klube të reja në Bundesliga.

Andi Zeqiri, Elvis Rexhebeqaj janë dy shqiptarët që do të jenë në Bundesligë me klube të reja që kanë nënshkruar këtë vit.

Bundesliga.com ka paraqitur një 11-she nga lëvizësit e bërë përpara sezonit të ri…

Gregor Kobel

Pozicioni: Portieri

Mosha: 23

Nga: VfB Stuttgart

Te: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund sign Gregor Kobel | "I want to contribute to BVB's success" - YouTube

Silvan Widmer

Pozicioni: Mbrojtës i djathtë

Mosha: 28

Nga: Basel

Te: Mainz

Transfer News Central on Twitter: "OFFICIAL: Mainz have signed full-back Silvan Widmer from FC Basel for €2.5m.… "

Mohamed Simakan

Pozicioni: Qendërmbrojtës

Mosha: 21

Nga: Strasburg

Te: RB Leipzig

Fix! RB Leipzig holt Mohamed Simakan als Upamecano-Ersatz

Dayot Upamecano

Pozicioni: Qendërmbrojtës

Mosha: 22

Nga: RB Leipzig

Te: Bayern Munich

Bundesliga | Bayern Munich sporting director Hasan Salihamidzic bowled over by Dayot Upamecano

Mitchel Bakker

Pozicioni: Mbrojtës i majtë

Mosha: 21

Nga: Paris Saint-Germain

Te: Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen Sign Mitchel Bakker From PSG

Kevin-Prince Boateng

Pozicioni: Mesfushor sulmues/anësor

Mosha: 34

Nga: Monza

Te: Hertha Berlin

Bundesliga | Kevin-Prince Boateng on retiring at Hertha Berlin, Franck Ribery, Lionel Messi and more

Marcel Sabitzer

Pozicioni: Mesfushori qendror

Mosha: 27

Nga: RB Leipzig

Te: Bayern Munich

Board members agree on why move makes sense as Sabitzer signs for Bayern

Jens Petter Hauge

Pozicioni: Mesfushor

Mosha: 21

Nga: AC Milan

Te: Eintracht Frankfurt (në huazim)

Official: Hauge leaves Milan and joins Eintracht Frankfurt on loan with obligation to buy | Rossoneri Blog - AC Milan News

Donyell Malen

Pozicioni: Sulmuesi

Mosha: 22

Nga: PSV Eindhoven

Te: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund sign Donyell Malen - Sportslumo

Andre Silva

Pozicioni: Sulmuesi

Mosha: 25

Nga: Eintracht Frankfurt

Te: RB Leipzig

Breaking: RB Leipzig confirm the signing of Andre Silva from Bundesliga rivals Eintracht Frankfurt » FirstSportz

Stevan Jovetic

Pozicioni: Sulmuesi

Mosha: 31

Nga: Monako

Për: Hertha Berlin

Foot/Bundesliga - Stevan Jovetic a choisi son nouveau club | Sport Business Mag

Formacioni me blerje